Cím: 9700 Szombathely,
E-mail: nemeth.zsuzsanna.martinus@gmail.com
Elnökség facebook

Hírek

A Szent Márton Találkozó emlékezetes eseménye Horváth József pápai prelátus előadása. „Helyére tette” Mártont. Egy ilyen nagy pénzeket megmozgató, sok szakembert felvonultató emlékévben egy 80 éves pap kellett ahhoz, hogy torzítások nélkül láthassuk a szentet.

Az Oladi Általános Iskola november 18-án 12. alkalommal szervez helytörténeti vetélkedőt az általános iskolák felsős tanulói részére azzal a céllal, hogy Szombathely város diákjai minél többet tudjanak Savaria híres szülöttjéről, Szent Mártonról.

Nick - Az ország 55. fénykeresztjét állították fel Nicken. Ezt Horváth József pápai prelátus áldotta meg.

Együttműködési megállapodást kötött az önkormányzat a szombathelyi és a pannonhalmi egyházmegyével. A szerződés értelmében jövőre ókeresztény kiállítást szerveznek a felek. A III-IV. századi emlékeknek Szombathely, míg az V-VI. századi értékeknek Pannonhalma ad helyet.

Vissza az előző oldalra!