Hírek

A Martinus Egyesület örömmel képviseli Szent Márton szülőföldjét a Köpenymegosztó kampányban.

A múltból megszólaló üzenetként találkozhatunk a nyár folyamán a Martinus Vallási és Kulturális Egyesület nagyszabású rendezvényével

Szent Márton örökségét 15 éve ápolja a Martinus Vallási és Kulturális Egyesület

Felpezsdült az élet az utóbbi időben a Martinus Vallási és Kulturális Egyesület háza táján

Jankovics Zoltán zeneszerző komponálta, Sancti Martini - Soli deo Gloria című egyházzenei művét a Szent Márton-templomban mutatták be.

A Martinus Egyesület szeretettel meghívja a Szent Márton ünnepi eseményére

A Martineumban, az egyesület megalakulásának helyszínén tartotta ünnepi konferenciáját az egyesület, ahol az elmúlt 15 évből kiállítást is rendeztek.

Martinus Vallási és Kulturális Egyesület alapításának a 15. évfordulóján az Egyesület elnöksége Martinus Emlékérem Díjat adományozott.

A rend Szent Márton kultuszát ápolja, hagyományait tovább viszi, és azt életben tartja.

A Martinus Vallási és Kulturális Egyesület 2006. március 21-én a Martineum Felnőttképző Akadémián alakult meg 40 személy részvételével, Szombathelyen.

A Herendi Porcelánmanufaktúra Zrt., a Pannonhalmi Főapátság és a Bábolna Nemzeti Ménesbirtok, mint alapítók, 2001 óta Szent Márton Díjat adományoz annak a személynek, aki az alapítók megítélése szerint az adott évben hozzájárult nemzeti örökségünk és kulturális értékeink megőrzéséhez, elősegítette a Pannon-térség egyedülálló természeti, társadalmi és kulturális adottságainak legszélesebb körben történő megismertetését.

A Szent Márton Találkozó emlékezetes eseménye Horváth József pápai prelátus előadása. „Helyére tette” Mártont. Egy ilyen nagy pénzeket megmozgató, sok szakembert felvonultató emlékévben egy 80 éves pap kellett ahhoz, hogy torzítások nélkül láthassuk a szentet.

Az Oladi Általános Iskola november 18-án 12. alkalommal szervez helytörténeti vetélkedőt az általános iskolák felsős tanulói részére azzal a céllal, hogy Szombathely város diákjai minél többet tudjanak Savaria híres szülöttjéről, Szent Mártonról.

Nick - Az ország 55. fénykeresztjét állították fel Nicken. Ezt Horváth József pápai prelátus áldotta meg.

Együttműködési megállapodást kötött az önkormányzat a szombathelyi és a pannonhalmi egyházmegyével. A szerződés értelmében jövőre ókeresztény kiállítást szerveznek a felek. A III-IV. századi emlékeknek Szombathely, míg az V-VI. századi értékeknek Pannonhalma ad helyet.