Martinus Emlékérem Díjat alapított az egyesület elnöksége

2021.08.28.

Martinus Vallási és Kulturális Egyesület alapításának a 15. évfordulóján az Egyesület elnöksége,- az elnök, Horváthné Németh Zsuzsanna, az alelnök Schauermann János atya, és a titkár Kőszegfalviné Pajor Klára megalapították a Martinus Emlékérem Díjat, azzal a szándékkal, hogy elismerjék az egyesületben azon személyek tevékenységét, akik Szent Márton szellemiségét ébren tartva olyan értéket alkottak az évek során, mely példaértékű és elismerésre méltó.

Postumus Martinus Emlékérem Díj

Dr. Zsámbéky Monika egyesületünk örökös tagja, az elmélyült tudós, aki Szent Mártonhoz fűződő kutatásairól gyakran előadott és publikált.

Martinus Emlékérem Díj

Marosfalvi Antal úr, festőművész az egyesület tagjaként a művészeti életében olyan maradandót alkotott, amely az egyesületi jelképeken is látható, Szent Márton püspöki köpenye alatt megbúvó nyúl, a világ egyetlen nyulas Szent Mártona.

Martinus Emlékérem Díj

Horváth József pápai prelátus úr, az egyesület tiszteletbeli elnöke Szent Márton nyomába eredve kutatja a szent nemes lelkületét, akiről vallja, hogy Krisztus másaként élt. A szentről vallott gondolatai tanulságul szolgálnak a mai kor emberének és feladatot is ró ránk, kutassunk: vajon ki is volt Szent Márton, aki különleges helyet foglal el a vértanúktól kezdve a mai szentekig tartó vonulatban.

Martinus Emlékérem Díj

Aigner Géza főtisztelendő úr a Martinus Egyesület alapítója, állhatatos munkája nyomán olyan közösségi szövetet erősített meg, amely összehozta a szent tisztelőit, szellemiségének őrzőit.

Martinus Emlékérem Díjat alapított az egyesület elnöksége