A stuttgarti katolikus nap Köpenymegosztó kampánya

2022.03.29.

A Rottenburg-Stuttgarti Egyházmegye felkérésének eleget téve, egyesületünk részt vesz a stuttgarti katolikus nap Köpenymegosztó kampányában.

A „Oszd meg a köpenyt” címszó alatt sok segítő kéz vesz részt a hatalmas Márton-köpeny anyagának megtervezésében.

Achim Wicker, a Rottenburg-Stuttgarti Egyházmegye Martinus közösségének ügyvezető igazgatója üdvözölte és örömét fejezte ki, hogy Szombathelyről is megérkezett a köpeny egy darabja.

A kampány alapötlete 2016-ban az Európai Szent Márton-út megnyitása alkalmából született.

„Nagyon fontosnak találtuk a Katolikus Nap kapcsán, hogy ez a szolidaritás világossá váljon, és nagyszerűnek tartom, hogy immár nem csak a mi egyházmegyénk, hanem más egyházmegyék és Európa más országaiból is érkeznek hozzánk. Ennek megfelelően a stuttgarti katolikus napon Ausztriából és Magyarországról is várnának vendégeket, akikkel aztán közösen elzarándokolnak – nyilatkozta Achim Wicker.

A stuttgarti katolikus nap Köpenymegosztó kampánya