NAPONTA, MINT SZENT MÁRTON

Projekt azonosító száma: TOP-7.1.1-16-H-ESZA-2019-00895

Megítélt támogatás: 7.092.050 Ft

Támogatás mértéke: 100 %

Projekt megvalósításának kezdete: 2020.03.01.

Projekt tervezett befejezési dátuma: 2021.06.30.

Támogató Program: A projekt az Európai Unió támogatásával, a Terület- és Településfejlesztési Operatív Program keretén belül, a TOP-7.1.1-16 kódszámú, “Kulturális és közösségi terek infrastrukturális fejlesztése és helyi közösségszervezés a városi helyi fejlesztési stratégiához kapcsolódva” című felhívás alapján a Savaria Jövőjéért Helyi Akciócsoport által kiírt TOP-7.1.1-16-H-101-6 számú, „Helyi kulturális értékekre alapozó és a helyi identitást erősítő közösségi alapú események szervezése” című helyi felhíváshoz kapcsolódva valósul meg.

Projekt helyszín: 9700 Szombathely, Szent Márton utca 40.

A projekt végrehajtásában közreműködő szervezet: Magyar Államkincstár Vas Megyei Igazgatóság

Támogató szervezet: Pénzügyminisztérium Regionális Fejlesztési Operatív Programok Irányító Hatósága

Projekt tartalma:

A projekt célja a szombathelyiek identitásának erősítése Szent Márton szellemi hagyatékának megőrzésével és innovatív bemutatásával.

A projekt a Savaria Jövőjéért Helyi Közösségi Fejlesztési Stratégiában megfogalmazott több célhoz is kapcsolódik. A projektben megvalósítani tervezett tevékenységek során bemutatásra kerülnek a város Szent Márton kulturális örökségének társadalmi értékei. A tevékenységek így közvetlenül hozzájárulnak a „T. Tudás-kultúra” specifikus célhoz, azon belül is a „T1. Helyi kulturális értékekre alapozó és a helyi identitást erősítő közösségi alapú események, vonzerőfejlesztés” elnevezésű beavatkozási területen belül megjelölt „A város kulturális értékeinek – örökség, művészeti és tudományos potenciál - vonzó, piacképes, 21. századi felmutatásának elősegítése” specifikus célhoz.

A projekten belül az alábbi helyi kulturális értékekre alapozó és a helyi identitást erősítő közösségi alapú események szervezését tervezzük megvalósítani:

1.     Szent Márton öröksége konferencia megrendezése, a Szent Márton lovagrend megalapítása.

2.    Szent Márton Út könyv kiadása. Pierre-Yves Fux diplomata, irodalomtörténész könyvének magyar nyelvű megjelentetése és bemutatása.

NAPONTA, MINT SZENT MÁRTON