Szent Márton nyomában

2020.11.11.

Szent Márton nyomában

A rácsodálkozás és megosztás útja

Egy elmaradt könyvbemutató margójára

Németh Zsuzsanna

Örömmel és hálával bocsátjuk útjára és ajánljuk a kedves Olvasó figyelmébe Pierre-Yves Fux „Szent Márton nyomában” című könyvét. Erről a csodálatos műről nagyon sokat lehetne írni, mert üzenete kortalan és határtalan, miután Szent Márton máig ható szellemisége, az Általa megélt, hitéből táplálkozó irgalom és alázat is örökérvényűek. Személye belesimul az Örökkévaló akaratának keresésébe és a leleményes szeretet mindennapi cselekvésébe. Élete olyan példa, amely a mindent relativizáló korunkban biztos iránytűként segíti a földi élet korlátai és határai közé szorított ember tájékozódását.

„Szilárdság és lágyság: így képzelem el Szent Márton követendő jellemét.” – vallja a szerző Pierre-Yves Fux, Svájc ciprusi nagykövete, aki a latin irodalom és a diplomáciai munka iránti szenvedélye mellett nagy távolságokat tesz meg zarándokutakon. Íme, most Szent Márton nyomába hívja az olvasót, mely által az úton mellészegődve, egy belső utazásra indulhatunk, ahogy ő is tette.

Léphetünk-e Szent Márton nyomdokaiba? Újjászületik-e bennünk a mártoni lélek? „Mártonban minden olyan nagyszerű, hogy azt a beszéd képtelen kifejezni. Soha nem hagyott egy órát, egyetlen pillanatot sem úgy, hogy ne imádkozzon, vagy ne olvasson, és még miközben olvasott vagy más elfoglaltságot űzött, szíve mindig imádkozott… Boldog Márton! Nem volt benne rosszindulat, nem ítélkezett és nem ítélt el senkit, és a gonoszságért soha nem fizetett gonoszsággal.” - jegyzi le róla életrajzírója. Hosszú az út, amit meg kell tennünk, de érdemes!

A könyv a Martinus Vallási és Kulturális Egyesület „NAPONTA, MINT SZENT MÁRTON” című, TOP-7.1.1-16-H-ESZA-2019-00895 azonosító számú projektje támogatásával valósult meg.

Szent Márton nyomában + 2