Szent Márton Krisztus katonája

2018.11.12.

A Szülőföld Könyvkiadó gondozásában és a Martinus Vallási és Kulturális Egyesület támogatásával megjelent Sághy Marianne Szent Márton Krisztus katonája című könyvét 2018. november 12-én mutatták be a Szent Márton templomban.

A könyvet Horváth József pápai prelátus Szent Kereszt Lelkészség – Kálvária templom lelkésze, a kötet lektora méltatta.

„Márton a misztikus szentek közé tartozik – mondta a pápai prelátus –; nem a külső volt fontos számára, hanem az, hogy tetteiben mennyire tükröződnek vissza Krisztus egyes cselekedetei. Severus úgy mutatja be Mártont, mint aki Krisztus tükörképe, mása. Ezért is terjedt el nagyon gyorsan Európában a tisztelete.

Márton életét csak az érti meg, aki hívő, akinek személyes istenkapcsolata van. Akinek ez nincs meg, az sem Márton életét nem érti meg igazán, sem Sághy Marianne könyvét” – zárta szavait Horváth József.

Németh Zsuzsanna

Szent Márton Krisztus katonája