Sancti Martini - Soli deo Gloria

2021.11.11.

A Martinus Egyesület az idei évben a Szent Márton ünnepségét a Szent Márton-templomban ünnepi koncerttel tette emlékezetessé, ahol Jankovics Zoltán zeneszerző komponálta egyházzenei művet mutatták be, a Vivace Kamarazenekar előadásában.

Az ünnepi szentmise után Dr. Székely János megyéspüspök megszentelte az Egyesület felújított irodáját a Szent Márton Látogatóközpontban. A Látogatóközpont nagytermében került sor a Szent Márton Lovagrend két alapító tagjának, Pierre-Yves Fux és Dr. Pőcze István lovaggá avatására, fogadalmukat a Kultúra Lovagrend alapítója, Nick Ferenc és tagjai, Kőszegfalviné Pajor Klára és Pásti József előtt tették le. Jankovics Zoltán hegedűművész zenéjére bevonuló lovagjelölteket a Lovagrend júniusban felavatott lovagjai kísérték, így 2021. november 11-én 10 fővel, az alapító lovagokkal vált teljessé a rend. A Szent Márton Lovagrend és a Martinus Vallási és Kulturális Egyesület az avatás után a Szent Márton kútnál emlékezett meg névadójáról, koszorút helyeztek el Szent Márton szobránál és mécsesek fénye mellett imádkoztak.

Fogadás zárta az ünnepet, ahol az egyesület jelenlévő tagjai és az ünnepeltek, a meghívott vendégek kötetlen beszélgetése nyomán újabb gondolatokkal lettek gazdagabbak az ünnepség résztevői.

Sancti Martini - Soli deo Gloria